Pestinhaltijat





Toimarit tiimeittäin


Stimuluksen toimihenkilöt on lajiteltu hallituksen jäsenten ylläpitämiin toimaritiimeihin. Tiimin jäsenet tekevät keskenään yhteistyötä ja jokaiselle tiimille on olemassa oma Telegram-ryhmänsä.


Edustus / puheenjohtaja


KePsyn opiskelijaedustajat

  • Mira Jääskeläinen, mira.n.jaaskelainen@student.jyu.fi
  • Anni Sahlström, anni.k.sahlstrom@student.jyu.fi (varalla)

Opetuksen kehittämisen työryhmän (OKT) opiskelijajäsenet

  • Eetu Mölsä, eetu.v.v.molsa@student.jyu.fi
  • Hanna Häkkinen, hanna.j.hakkinen(at)student.jyu.fi
  • Inka Kauppinen, inka.e.kauppinen(at)student.jyu.fi

Tiedekuntaneuvoston opiskelijajäsen

  • Juhani Ikäläinen, juhani.f.o.ikalainen@student.jyu.fi
  • Paula Kiviharju, kivipasu@student.jyu.fi
  • Asta Laurikainen, asta.a.o.laurikainen@student.jyu.fi (varalla)


Jäsenet / varapuheenjohtaja


SPOL-edustajat

  • Sannimaari Paavola, sapaavol@student.jyu.fi
  • Maria Lampilahti, maria.m.l.lampilahti@student.jyu.fi

Edunvalvonta / koulutuspoliittinen vastaava


Sosiaalipoliittinen vastaava, sopo(at)stimulus.fi

  • Pesti auki

Kehityspsykologian sektorin opiskelijaedustajat

  • Sini Horila, sini.im.horila(at)student.jyu.fi
  • Anni Rissanen, anni.e.rissanen(at)student.jyu.fi

Kliinisen sektorin opiskelijaedustajat

  • Leo Litja, leo.v.litja(at)student.jyu.fi
  • Jenna Kytölä, jenna.a.kytola(at)student.jyu.fi
  • Iida Vallenius, iida.w.vallenius(at)student.jyu.fi
  • Milja Halmesaari, milja.m.halmesaari@student.jyu.fi
  • Maria Kiviniemi, maria.k.kiviniemi@student.jyu.fi

Neuropsykologian sektorin opiskelijaedustajat

  • Valtteri Bergman, valtteri.t.bergman(at)student.jyu.fi
  • Roosa Hietala, roosa.m.e.hietala(at)student.jyu.fi
  • Sunna Länsman, sumakarj(at)student.jyu.fi
  • Vilma Koskela, vilma.s.koskela@student.jyu.fi

Persoonallisuus- ja työpsykologian sektorin opiskelijaedustaja

  • Paula Kiviharju, kivipasu@student.jyu.fi
  • Sara Kangasmaa, sara.v.a.kangasmaa@student.jyu.fi

KV-sektorin opiskelijaedustajat

  • Viliina Jaakonaho, viliina.a.l.jaakonaho@student.jyu.fi

Metodiopintojen työryhmän opiskelijaedustajat

  • Salli Pesonen, salli.p.pesonen@student.jyu.fi


Hyvinvointi / kulttuuri- ja liikuntavastaava


Kehitysyhteistyövastaava

  • Micaela Meriläinen, micaela.s.merilainen@student.jyu.fi

Ympäristövastaava

  • Janika Merikallio, janika.d.merikallio@student.jyu.fi


Koulutus / koulutusvastaava


PSV-vastaava

  • Pesti auki

Ekskursiovastaava

  • Benjamin Salin, benjamin.v.salin@student.jyu.fi

Tiedotus / tiedotusvastaava


Graafikko

  • Miila Sillgren, miaielpa(at)student.jyu.fi

TikTok-vastaava

  • Florence Eneh, florence.c.eneh@student.jyu.fi

Ärsykkeen päätoimittaja

  • Ilkka Pöyhönen, ilkka.t.poyhonen@student.jyu.fi


Yritystiimi / yrityssuhdevastaavat


Haalarimerkkivastaava

  • Jarkko Rahja, jarkko.h.rahja@student.jyu.fi


Hallinto / taloudenhoitaja ja sihteeri


Toiminnantarkastajat 2021

  • Mira Jääskeläinen, mira.n.jaaskelainen@student.jyu.fi
  • Nea Hannula, nea.h.hannula@student.jyu.fi


Ruokavastaavat

  • Jenna Kokkonen, jenna.s.kokkonen@student.jyu.fi
  • Sanni Jetsonen, sanni.k.jetsonen@student.jyu.fi


Tapahtumat / tapahtumavastaavat


Tapahtumajaosto

  • Emilia Kokko, emilia.j.kokko@student.jyu.fi
  • Roosa Niskanen, rooniska@student.jyu.fi

3miot-vastaava

  • Emma Mäkelä, 3miot(at)stimulus.fi

KV-vastaavat

  • Volkan Topal, volkan.a.topal(at)student.jyu.fi